פורטל אסתטיקה
ניווט לפי נושאים
 אסתטיקה
 הסרת שיער
 טיפוח
 איפור מקצועי
 איפור פנים
 איפור קבוע
 בניית ציפורניים
 הלבנת שיניים
 השתלת שיער
 טיפול פנים
 טיפולי ספא
 מילוי קמטים
 מילוי שפתיים
 מניקור
 פדיקור
 פילינג
 ניתוחים פלסטיים
 קוסמטיקאיות
 רפואת שיניים
 פורום אסתטיקה
חיפוש לפי טקסט
אסתטיקה >> טיפוח >> מילוי קמטים

מילוי קמטים


הקמטים המופיעים לצידי העיניים בקו האף והפנים, בזווית הפה הם קמטי הבעה המופיעים החל משנות השלושים לחיינו ואינם נעלמים מעצמם. יש הלומדים לחיות איתם, אך יש רבים שבוחרים להעלים אותם, להלן השיטות השונות למילוי קמטים שיסייע לנו להחליק אותם.
 

כיצד נוצרים קמטים?

כשאנו צעירים עור הפנים שלנו רענן ומלא. עם השנים נזקים של השמש, עישון, זיהום סביבתי, גנטיקה ועוד, מביאים לכך שחומרים חיוניים בעור הפנים נעלמים, דבר המביא לאיבוד גמישות העור והופעת הקמטים.
 

הטיפול בקמטים

בעבר טיפול בקמטים כלל בעיקר שיטות של קילוף העור לשם החייאת עור הפנים וטיפול תחת ידו של מנתח למתיחת פנים. כיום טכניקת מילוי פנים תופסת תאוצה רבה ובצדק. מילוי קמטים מתבצע על ידי הזרקת חומר מתחת לשכבת העור, הטיפול אינו פוגע ברקמות בריאות בפנים, אינו מצריך החלמה והתאוששות ממושכים והוא נותן פתרון לפרקי זמן ארוכים או לפרקי זמן בינוניים, תלוי בחומר המילוי.
 

מילוי קמטים קבוע

מילוי קמטים נעשה באמצעות מילוי חומר המוזרק אל אזור הקמט ומחליק אותו. ישנם סוגים שונים של חומרים, השוני הוא בזמן המילוי. ישנם חומרי מילוי קמטים קבועים הנשארים לצמיתות ומסייעים להחליק את הקמטים לפרקי זמן ארוכים. חומרי מילוי קמטים כגון סיליקון, ארטיקול וביואלקמיד הם חומרי מילוי הנשארים לצמיתות בפנים. חומר מילוי זה מתאים לקמטים בין הפה לאף וסביב לפה ולשפתיים הנקראים קמטי גרביטציה. החיסרון של חומרי מילוי קמטים אלו שהם עלולים לנדוד בפנים, ליצור עיוותים באזור שליד ההזרקה שלא ניתן לתקנם.
 

מילוי קמטים לפרקי זמן בינוניים

לצד חומרי מילוי קמטים קבועים ניתן למצוא רשימה ארוכה של חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלרונית כגון: טאוסיאל, רסטלין ועוד. החומצה היא לרונית הוא חומר טבעי ולא סינתטי. בנוסף ישנם חומרים אחרים המבוססים על קולגן. היתרון של מילוי קמטים בחומרי מילוי אלו שהם נספגים באופן מלא בגוף ואינם מזיקים.
 

מילוי קמטים – ההליך

טיפול מילוי קמטים אורך כחצי שעה לערך. הטיפול מתחיל בהרדמה מקומית של האזור הרצוי על מנת למנוע כאב בעת החדרת החומר. לאחר מכן יזריק הרופא את החומר למקומות הנדרשים. לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה. יתכן שלאחר הטיפול האזור יהיה אדמומי או שיופיעו נקודות אדומות, בנוסף יתכן שתחושו תחושה של נפיחות ועקצוצים כתוצאה של ההרדמה.
 

בחירת מכון למילוי קמטים

עודף השיטות וחומרי המילוי לקמטים יכול לבלבל. האם כדאי לעשות טיפול קבוע או לבחור בטיפול מילוי קמטים זמני, המצריך לחזור על הפעולה מדי מספר חודשים? באיזה גיל ניתן להתחיל במילוי קמטים והיכן לעשות מילוי קמטים? איזה חומר מומלץ להשתמש במילוי קמטים ואיזה חומר מומלץ שלא לגעת?
 
לפני שהנכם בוחרים לעבור טיפול מילוי קמטים חשוב שתבדקו מהו הניסיון של המכון בתחום, באילו שיטות הוא עובד ובאילו חומרי מילוי הוא עובד? חשוב לוודא כי החומר שאיתו הוא עובד הוא חומר הידוע בשוק זמן רב ואינכם שפני ניסיון בחומר חדש שהגיע אליו. לפני שאתם מתחילים בטיפול קראו על סוג החומר, על התופעות לוואי, אם קיימות כאלו, על החסרונות והיתרונות של הטיפול. בקשו לדבר עם מטופלים שעברו את הטיפול ושביעות הרצון שלהם מהטיפול.
 
לפני הטיפול חשוב שהרופא המטפל ישב ויסביר לכם על ההליך, הכינו שאלות לגבי הטיפול. חשוב לבחור רופא בעל ניסיון בתחום. טיפול על ידי רופא שאינו מיומן עלול ליצור שטפי דם בפנים ואף ליצור דלקות באזור.  הוסף תגובה / צפה בתגובות
אסתטיקה   מפת אתר    פורום אסתטיקה    הגדלת חזה